Future Cities: dzień 1 w Czechach

2024-04-24

Pierwszy dzień naszej wizyty w Czechach rozpoczął się od skupienia się na geografii i rozwoju miejskiego. Studenci zaangażowali się w praktyczne zajęcia, pracując z mapami i rysikami dotykowymi, aby zrozumieć układ i cechy dużych miast. Program dnia obejmował wizyty w ważnych miejscach w Příbram, Czechy, takich jak Jiráskovy sady, Zamek Ernestinum prezentujący Galerię F. Drtikola oraz miejsce pielgrzymkowe Svatá Hora. Prowadzone wycieczki dostarczyły wglądu w historyczne i kulturowe znaczenie tych miejsc, oferując studentom głębsze zrozumienie lokalnego dziedzictwa. Dzień zakończył się czasem wolnym na zakupy w stolicy oraz pyszną kolacją w renomowanej restauracji "U tří statkářů". Przez cały dzień uczestnicy współpracowali w mieszanych grupach, stymulując interakcję i wymianę pomysłów, co jest kluczowe dla celów projektu promującego ekosiedliska, zrównoważony rozwój miejski i zielone miasta. Mobilność uczniów jest częścią projektu wspieranego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki. Więcej informacji na dedykowanej stronie projektu.