Zadzwoń: +48 660 667 070

#1
#2
#3
#4
Wartości
 

Wartości


W każdym aspekcie naszego funkcjonowania - od koncepcji, przez ludzi, po organizację - kierujemy się kilkoma zasadami, które sprawiają, że nasza szkoła każdego dnia wychodzi ponad schematy typowe dla polskiej szkoły.

Wspólnota

Obecne jest na każdym kroku, we wszystkich relacjach, w każdym wymiarze. Każdy z nas jest ważny, każdy jest słyszany i ma realny wkład w naszą szkołę. Zaangażowanie, zaufanie i wzajemny szacunek to podstawa naszych relacji.


Szacunek

Wierzymy w ludzi, we wzajemny szacunek, bez względu na zajmowane stanowisko, czy pełnioną funkcję. Uciekamy od sztucznie narzuconych symboli czy wymyślonych tytułów. Pochodzenie czy płeć nie mają znaczenia. Liczy się prostota i szacunek. Jesteśmy sobą i twardo stąpamy po ziemi.


Rozwój

Ciągle poszukujemy - nowych rozwiązań i ulepszeń istniejących koncepcji. Cokolwiek robimy dziś, jutro możemy zrobić inaczej, lepiej. Otaczająca nas rzeczywistość to dla nas cenne źródło inspiracji. Zmiany, które wprowadzamy to siła napędowa naszej ewolucji. Nie jesteśmy idealni, ale każdego dnia staramy się być coraz lepsi. Nasz sukces liczymy miarą sukcesu każdego z nas.


Nieszablonowość

Poszukujemy nowych perspektyw, koncepcji i narzędzi, by wspólnie stać się inicjatorem zmian, które staną się również wzorem dla innych. Myślimy i działamy niekonwencjonalnie, planujemy szkołę w formacie  Czerpiemy z najlepszych własnych doświadczeń, tworzymy nową jakość. Z pewnością nie jesteśmy, jak inni. Nie chcemy być, jak inni. Nasza szkoła w każdym wymiarze jest inna.


Zaangażowanie

Każdy nauczyciel i uczeń może angażować się w podejmowanie decyzji, które kształtują naszą wspólną przestrzeń. Dzielimy odpowiedzialność pomiędzy wszystkich uczestników organizacji, bo ufamy, że każdy się rozwija, gdy staje przed wyzwaniami.


Przywództwo

Nie zasady, a przykład i reprezentowanie naszych wartości jest siłą przywództwa. Niezależnie od tego, jaką rolę pełnimy w zespole, to zadanie każdego z nas. Przywództwo to świadomość, że każdy z nas przez swoje zachowania i działania wspiera naszą kulturę i wartości.