Future Cities: dzień 4 w Polsce

2024-03-22

W ostatnim dniu edukacyjnej wycieczki czeskiej szkoły partnerskiej do Polski skupiono się na refleksji, dzieleniu się i świętowaniu doświadczeń oraz wiedzy zdobytej podczas podróży. Dzień rozpoczął się od szczegółowego podsumowania wycieczki studyjnej, podczas którego uczniowie i nauczyciele zastanawiali się nad przyswojonymi lekcjami, omawianymi koncepcjami i wspólnie przeżytymi doświadczeniami. Sesja ta stanowiła okazję dla wszystkich do ugruntowania swojego zrozumienia i docenienia zakresu poruszanych tematów. Po podsumowaniu odbyła się angażująca sesja poświęcona wymianie pomysłów i wyników badań. Uczniowie przedstawili swoje wnioski, spostrzeżenia i proponowane rozwiązania dotyczące opracowanych przez siebie koncepcji idealnego miasta. Wymiana ta sprzyjała wspólnemu uczeniu się i pozwoliła uczniom zdobyć różnorodne perspektywy na temat rozwoju miejskiego i zrównoważoności. Kulminacją ich pracy projektowej była prezentacja "Koncepcji Idealnego Miasta", podczas której każda grupa przedstawiła swoją wizję przyszłego miasta, które uosabia zrównoważony rozwój, dobrobyt obywateli i innowacyjne planowanie przestrzenne. Prezentacje te były świadectwem kreatywności uczniów, umiejętności analitycznych i ich zrozumienia złożonych czynników wpływających na środowisko miejskie. Pożegnalne aktywności rozpoczęły się od "Pożegnalnego Lunchu", oferując chwilę dla wszystkich zaangażowanych - uczniów, nauczycieli i gospodarzy - na wspólne posiłki, wspominanie najważniejszych momentów wycieczki i wzmacnianie więzi wytworzonych przez ostatnie cztery dni. Nieformalne otoczenie pozwoliło na osobiste refleksje i dzielenie się indywidualnymi doświadczeniami. Wycieczka zakończyła się na wysokim tonie z wręczeniem prezentów i certyfikatów dla uczniów, doceniając ich udział, wysiłek i wkład w sukces wizyty edukacyjnej. Ten gest uznania posłużył jako namacalne przypomnienie o ich osiągnięciach oraz o wzbogacającej wymianie kulturowej między czeskimi i polskimi szkołami. Wyjazd wypełniony był poczuciem spełnienia i oczekiwaniem na przyszłe współprace, pozostawiając trwały wpływ na wszystkich uczestników. Mobilność uczniów jest częścią projektu wspieranego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki. Więcej informacji na dedykowanej stronie projektu.

Unknown 1 Unknown 10 Unknown 11 Unknown 2 Unknown 3 Unknown 4 Unknown 5 Unknown 6 Unknown 7 Unknown 8 Unknown 9