Future Cities: dzień 3 w Polsce

2024-03-21

Trzeci dzień edukacyjnej podróży czeskiej szkoły partnerskiej w Polsce był połączeniem refleksyjnej nauki i intensywnego odkrywania miasta. Dzień rozpoczął się od szczegółowego podsumowania, podczas którego uczniowie i edukatorzy powrócili do kluczowych pojęć i spostrzeżeń z poprzednich dni. To podsumowanie pomogło utrwalić zrozumienie uczniów i umożliwiło głębsze zaangażowanie w tematykę. Po podsumowaniu odbyła się sesja pytań i odpowiedzi, dając uczniom możliwość wyjaśnienia wątpliwości, zadawania przemyślanych pytań i angażowania się w pouczające dyskusje z rówieśnikami i prowadzącymi. Ten interaktywny segment zapewnił, że wszyscy uczestnicy dobrze opanowali omawiane tematy i byli gotowi zastosować swoją wiedzę w praktycznych ustawieniach. Edukacyjną część dnia zakończyła trzecia część warsztatów specjalisty IT, podczas której uczniowie kontynuowali dopracowywanie swoich projektów miast przy użyciu zaawansowanych narzędzi technologicznych, doskonaląc swoje umiejętności w zakresie planowania miejskiego i wizualizacji 3D. Po południu program przeszedł z sali lekcyjnej na ulice Warszawy, oferując doświadczenie praktycznej nauki. Uczniowie wyruszyli na przewodnik po mieście, odkrywając architektoniczne, kulturowe i historyczne aspekty polskiej stolicy. Uzupełnieniem była aktywność badania ulicznego, podczas której uczniowie angażowali się z lokalnymi mieszkańcami, aby zdobyć wgląd w ich postrzeganie miasta, dodając praktyczny wymiar do ich teoretycznej wiedzy. Punktem kulminacyjnym dnia była miejska gra w Warszawie, zaprojektowana aby przetestować umiejętności pracy zespołowej uczniów, rozwiązywania problemów i umiejętności nawigacyjne w zabawnej i konkurencyjnej atmosferze. To interaktywne wyzwanie pozwoliło uczniom doświadczyć miasta w angażujący i niezapomniany sposób. Dzień zakończył się oficjalną kolacją, będącą wspaniałą okazją dla wszystkich do relaksu, dzielenia się doświadczeniami z dzisiejszych aktywności i cieszenia się polską gościnnością, co jeszcze bardziej wzbogaciło aspekt wymiany kulturowej ich podróży. Mobilność uczniów jest częścią projektu wspieranego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki. Więcej informacji na dedykowanej stronie projektu.

IMG 2109 IMG 2111 IMG 2112 IMG 2113 IMG 2114 IMG 2115 IMG 2116 IMG 2117 IMG 2118 IMG 2119 IMG 2121 IMG 2122