Zadzwoń: +48 660 667 070

#1
#2
#3
#4
Dwujęzyczna klasa artystyczna
 

Dwujęzyczna klasa artystyczna

Szukasz sposobów na pobudzenie rozwoju akademickiego, poznawczego i społecznego swojego dziecka? Odpowiedzą jest dwujęzyczna klasa artystyczna! Badania wykazały, że włączenie sztuki do wczesnej edukacji przynosi wiele korzyści dla dzieci, w tym poprawę kreatywności, wyobraźni, sprawności motorycznej, wyników w nauce, poczucia własnej wartości, zrozumienia kultury, współpracy i umiejętności komunikacyjnych. Zapewniając dziecku możliwość angażowania się w działania artystyczne, możesz pomóc mu rozwinąć umiejętność krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów, poprawić wyniki w nauce i zwiększyć jego pewność siebie. A co najlepsze - zajęcia artystyczne to także świetna, angażująca zabawa.

 

Twoje dziecko lubi śpiewać, rysować, interesuje je teatr?

Polski system edukacji zakłada tylko jedną godzinę muzyki i jedną godzinę plastyki tygodniowo. Tymczasem badania pokazują, że młodsze dzieci rozwijają kreatywność szczególnie poprzez twórczość artystyczną. W przedszkolu jest na to wiele przestrzeni. W szkole ta przestrzeń niestety zanika.

Twoje dziecko nie musi być w przyszłości muzykiem, malarzem, ale umiejętności, które dają przedmioty artystyczne podnoszą wiele kompetencji i umiejętności niezbędnych dla satysfakcji w edukacji i życiu zawodowym.

Plastyka

Kształci myślenie abstrakcyjne, wyobraźnię przestrzenną, kreuje uważność i wrażliwość na szczegóły, uczy przetwarzania myślowego, pomaga podnosić sprawności manualne, rozwija współpracę obu półkul mózgu.

Muzyka

Uczy wyobraźni, wspomaga umiejętności matematyczno-logiczne, wspiera rozwój emocjonalny, kreatywność, rozwija sieć połączeń neuronalnych w mózgu, wspiera pamięć i naukę języków obcych, uczy myślenia kombinatorycznego.

Zajęcia teatralne

Uczą umiejętności autoprezentacji, odwagi scenicznej, współpracy, współodpowiedzialności za sukces projektu, kształtują pozytywne więzi i relacje społeczne, wspomagają pamięć, wrażliwość językową, prawidłową wymowę i odwagę.

W szkołach w Finlandii, Estonii i pozostałych krajach skandynawskich o potwierdzonym badaniami najwyższym europejskim poziomie nauczania, przykłada się wielką wagę do zajęć artystycznych i praktycznych, szczególnie w szkole podstawowej, zajmują one do 30% czasu dziecka w szkole.

Dlatego zapraszamy Państwa dzieci do nowej autorskiej dwujęzycznej artystycznej klasy pierwszej.

W ramach nauki dzieci otrzymają w planie tygodniowym

  • 2h muzyki
  • 2h plastyki w bloku z 1h techniki
  • projekt teatralny
  • projekty artystyczne sezonowe

Dodatkowo (dla chętnych)

  • chór
  • udział w konkursach artystycznych
  • taniec z elementami akrobatyki artystycznej

Rekrutacja

  • Liczba miejsc w autorskiej pierwszej dwujęzycznej klasie artystycznej ograniczona
  • Rekrutację prowadzimy w oparciu o indywidualne spotkania naszych nauczycieli z dziećmi i ich rodzicami
  • Zgłoszenie chęci udziału w spotkaniu rekrutacyjnym przez formularz